Wizzewasjes

Het is niet omdat het mag … dat het moet!

Wééral Jetpack

Ooit, lang geleden op 7 juli 2003, begon ik te bloggen bij de Skynetblogs. Eerst stribbelde ik wat tegen maar uiteindelijk ging ik het wel graag doen en blogde ik er nogal op los. Teveel te vertellen in korte tijd?

Na verloop van tijd gingen de Skynetblogs me irriteren. Ze pasten zaken aan: zaken die ik zag zitten verdwenen gewoon, zaken die anderen -kenners blijkbaar- opperden kwamen er bij. Er kwamen problemen op de proppen die ik niet kon oplossen. Het werd uiteindelijk effenaf ambetant.

En ik begon uit te kijken naar een andere manier. Ik nam een eigen domein waar ik toen 23€ +btw per jaar voor betaalde en ging aan de slag. Ik heb post per post per post overgezet van het oude naar het nieuwe blog. Het was leerzaam.

Het blog had dingen nodig die niet standaard bij WordPress inbegrepen waren en ik installeerde plugins. Eén daarvan was Jetpack.

Later begon Jetpack meer en meer widgets voor zijn rekening te nemen en dat was wel handig. Ik moest niet meer op zoek. Ook waren ze erg behulpzaam. Je kon hen al eens iets vragen.

Op zeker ogenblik veranderde dat. Je kon snel -binnen 24u- antwoord krijgen als je de betalende versie nam en anders moest je maar wachten tot zij tijd en zin hadden. Zo werd het nu niet echt geformuleerd, maar zo begreep ik het wel.

Nu ondervind ik zo af en toe dat ik wat geïrriteerd naar maar weer een ongewenste inmenging van Jetpack kijk. Maar bovendien kan ik ook sommige dingen -futiliteiten- niet aanpassen naar mijn zin.

Ik ging op zoek naar alternatieven voor Jetpack en las dat, als ik maar weinig widgets van hen gebruik, hen misschien beter kon vervangen door allemaal losse plugins. Bovendien zou Jetpack, als je er veel van gebruikt, de site ook vertragen.

Dilemma!

Want om te kijken wat ik nu juist van hen gebruik zou ik Jetpack moeten uitschakelen en kijken wat er ontbreekt.

En dààr heb ik niet bepaald zin in.

Uitgelichte afbeelding:

Previous

Verweven en ineen geknoopt

Next

Laten we zeggen in Dison(s)

12 Comments

  1. Ik kan je, mocht je daar überhaupt belangstelling voor hebben, niet van raad voorzien MS. Ik ben al dolgelukkig als ik eens per maand succesvol een handjevol fotootjes geplaatst krijg en de reacties kan lezen en beantwoorden. Maar ik ben wel benieuwd naar je bevindingen!

    • ms

      Het zijn zulke futiliteiten als ik het er over heb, maar ik kan ze naar de maan schieten op het ogenblik dat het gebeurt.

      Ik weet dus niet of ik het me gemakkelijk moet maken mits enig gromwerk af en toe of gewoon wéér aan de slag moet met opzoeken en uitproberen en testen en vervangen … Zucht

  2. Bij mij is het niet alleen een kwestie van geen zin in hebben, ik durf het ook niet. Als het goed gaat dan verander ik maar niks en ook als het fout gaat, durf ik helaas niet zomaar iets te veranderen, toch niet in dit geval.
    Jetpack. Ik snap er eigenlijk niet veel van.

    • ms

      Het is écht dat ik me gewoon afvraag of het veranderen wel loont omwille van een paar kleine frustraties. Alhoewel “kleine”?

  3. elsjeveth

    Een type dat niet echt van veranderingen houdt, dat kan ik mezelf wel noemen. Mij bevalt tot nu toe Jetpack, WordPress prima, maar misschien doe ik er te weinig ingewikkelde zaken mee om tegen defects aan te lopen.

  4. De naam ken ik maar ik weet niet precies wat het is. Of het standaard is. Of er extra kosten zijn. Wat je ermee kan doen.
    Mijn allereerste weblogs waren uitbundiger met kleur, tekeningetjes en extraatjes, nu doe ik er niets meer aan en laat het zo.

    • ms

      Jetpack houdt zich niet bezig met het uitzicht, van een blog, dat doet het thema, maar wel met de manier waarop reacties verschijnen, de likes, en voorbeeld van je log dat je aan het uitwerken bent.

      Ik weet niet of Jetpack er bij jou bij zit, maar ik vermoed dus van wel.

  5. Jetpack maakt wordpress beter in veel opzichten die niet te zien zijn maar heeft daardoor een dikke vinger in de pap en daar maken ze gebruik van. Ik snap je dilemma, maar meer plugins maken je site ook traag. Het hangt van hoe je wordpress gebruikt af hoe het werkt, maar ze maken best veel mogelijk waar ik zelf blij mee ben. Maar ik snap je, niet alle veranderingen lijken nuttig of nodig.

    • ms

      Het minste wat ze zouden mogen doen is maken dat je zelf kan kiezen.

      Ikzelf kan met de telefoon geen reactie zetten op mijn eigen blog. Dat moet ik via de jetpack app doen.

      En zo zijn er nog zaken. Ik kan dus in de reacties op mijn blog geen html meer gebruiken. Dan moet ik via mijn admin page gaan werken.

      Het is maar een weet, maar erg logisch vind ik het allemaal niet.

Wat denkte daarvan?

Powered by WordPress & Theme by Anders Norén