Wizzewasjes

Het is niet omdat het mag … dat het moet!

Wat gisteren betreft …

Gisteren reden we naar een boekenverkoop. Interessant? We vonden elk toch wel één en ander om een beetje blij mee te zijn.

Ik nam het fototoestel mee, omdat ik me daar ergens onderweg een wat speciaal rond punt herinnerde. En ik had vorig jaar besloten daar in de zomer eens te gaan kijken en een foto te nemen. Deed ik dat? Neen, natuurlijk niet.

Die foto nam ik nu wel. Ik zat met het toestel in aanslag.

(Lees verder onder de foto)

En dan had Luc het al een paar keer gehad over de verkoop van varkenskoppen met de feestdag van Sint Antonius. Dat was dan wel telkens ergens in de Kempen. We geraakten er niet.

Maar nu had hij iets dichterbij gevonden. Het waren dan geen varkenskoppen of zo, maar het was ook een veiling. En we gingen een kijkje nemen. Er waren taarten, zelfgebakken wafels en pannekoeken, veel flessen, een paar bakken fruit, voorverpakte tapas, …, eigenlijk te veel om op te noemen.

(Lees verder onder de foto’s van Luc)

En ik was content want Luc was content. Alleen weet ik niet of het voor herhaling vatbaar is … of het zouden toch die varkenskoppen moeten zijn en wij dan met een paar kilo’s pensen en een lap spek naar huis komen.

Dat was het zo een beetje, behalve dan dat ik die hardnekkige en ellendige mist zo erg beu ben dat ik mij als de buizerd van de uitgelichte afbeelding ga voelen.

Previous

(…) Once in a lifetime

Next

LunchGarden

14 Comments

  1. Die hand met peren is bijna eng! Wordt daar in de buurt fruit geteeld? Of handen? Een varkenskoppenveiling lijkt me een interessant schouwspel. 🙂

    • ms

      Hier? In Haspengouw? Dat is Perenland, allee er zijn appels en krieken ook wel. Maar de meeste boomgaarden zijn wel peren.

      Eigenlijk stond die Sint Antoniusviering voor vandaag op de planning, in Lille (voor de niet-weters: in de Kempen, niet in Frankrijk).

      Maar omwille van de mist en gezien Kozen niet zo ver van hier is … Maar het staat al op de planning voor volgend jaar.

  2. Dat is een best formaat peren en handen wat je laat zien. Jeminee…

    • ms

      Als je de verhouding hand/peren bekijkt, zijn het kleine peerkes. Maar wij hadden hier ooit e”n foto van een peer van 1kg. Ik vind hem momenteel niet, maar die echt grote peren zijn meestal voor de uitvoer bestemd.

  3. Jeminee, een reuzenhand. Knap gemaakt maar ik kan niet zeggen dat ik het mooi vind.
    Misschien zou ik de varkenskoppen eerder bewonderen. In ieder geval de buizerd.

    • Is het echt een beeld of een vergrote grap?

    • ms

      Die buizerd zit daar heel vaak op die staak, soms gewoon op de grond ook. Maar het is klaar en duidelijk haar jachtterrein.

      Ik probeerde al meer een foto te nemen, maar van uit een rijdende auto is dat zo eenvoudig niet.

      Deze is trouwens ook niet scherp. Maar ach … met die mist. 🤔

  4. Het reusachtige beeld van de hand met de twee peren is prachtig. Het spreek me meteen aan.

  5. Die mist begint hier ook op de zenuwen te werken. Indrukwekkend die hamd vol peren.

  6. elsjeveth

    Die hand ik vind hem wel mooi. Op ons op de rotonde staat een suikerbiet, hoe kan het ook anders, suikerbietendorp ofwel peelofdorp hier. Het is een mooi vormgegeven kunstwerk en s avonds bijzonder verlicht. Zo maakt het de binnenkomst van het dorp aangenaam

Wat denkte daarvan?

Powered by WordPress & Theme by Anders Norén