Wizzewasjes

Het is niet omdat het mag … dat het moet!

Vriezeman is nog niet weg

Het zou blijkbaar weer gaan vriezen
Om de moed niet te verliezen
De vrieskou wordt verwacht
Gedurende de nacht
Dus geen reden om te kniezen

[© ms – 28 februari 2025]

Ja, ik weet dat het nog vroeg is om te denken dat we die vrieskou kwijt zijn. Die kan nog terugkomen tot in mei de ijsheiligen gepasseerd zijn.

Eigenlijk zou het meer geleidelijk mogen gaan, want van dat op en af gaat een mens valse hoop koesteren. Deze mens dan toch.

Previous

Nieuw zoals ongebruikt

Next

De maandelijkse eerste

18 Comments

  1. Het is nog maar begin maart, dus ja, nachtvorst kan heel goed. Vanmorgen was het koud bij ons, oostenwindje. Later toen de wind ging liggen was het meteen weer lekker in het zonnetje, al was de temperatuur best gedaald. De sneeuwklokjes spatten uit de grond intussen, ik zag knoppen in de bomen en onze buurtooievaar is terug! (Hij gedroeg zich als de aalscholver die in de winter zijn nest bewoond, wijd gespreide vleugels als om ze te drogen. Nou ja, het beest moet nog even acclimatiseren. 🙂 )

    • ms

      Eigenlijk heb ik de indruk dat de sneeuwklokjes laat zijn dit jaar. De vorige jaren vond ik ze vroeg als we ze in januari al in de bermen zagen staan.

  2. Daar zijn we nog niet van af, te vroeg. Zolang het alleen ’s nachts vriest stoort het niet.
    De sneeuwklokjes heb ik gemist dit jaar, ik zag ze in de buurt nergens.

    • ms

      Wel, nu zijn ze er wel. Hier toch. En toen ik ze zag realiseerde ik me dat ik eind februari eigenlijk nogal laat vond. Maar het lijkt dus overal zo te zijn.

  3. Vroeger staken ze in januari hun witte bloempjes ook echt door het sneeuwdek heen. Al lang niet meer gezien.
    Hier ook sinds vorige week. Of zou dat komen doordat die bollen te ver zijn door gekweekt. De bloemen lijken ook groter en minder teer te zijn.

    • ms

      Hier wat verder staan ze in het wild, maar ook daar waren ze er niet zo vroeg bij.

      Een soort bolmoeheid? Maar allemaal op hetzelfde moment?

      • Of ze wachten collectief echt op een dik pak sneeuw dat er in januari vrijwel niet meer ligt en doen ze nu dan maar hun plicht. We kunnen maar beter hun naam veranderen in eindfebruariklokjes.

        • ms

          Neen, wij hebben sneeuw gehad en die is wel meerdere dagen blijven liggen. Dan zou het zich zonegebonden moeten voordoen.

          • Wij hebben terzelfder tijd ook sneeuw gehad, maar ik dacht dat dat pas begin februari was. Maar ik kan me vergissen. Net als die klokjes.

  4. Maart roert zijn staart, en dat liet maart al voelen tijdens de eerste nacht.

    • ms

      Als maart het maar niet in zijn koppeke haalt om er in zijn staart nog mee aan te komen. 😁

      • Ik heb op mijn verjaardag op 4 april al vaak sneeuw gehad maar ook wel warmte en zonneschijn. Zou daar mijn wispelturigheid iets mee te maken hebben?

        • ms

          Ooit ben ik mid-april met mijn toenmalige buurvrouw naar de Keukenhof geweest in volle sneeuwbui, waarvan het resultaat op de middag dan wel snel gesmolten is.

  5. Vanochtend was het fiks koud. De auto van kleur veranderd, helemaal wit van de vorst. Pas tweede helft deze week wordt het even iets aardiger, lenteachtiger…Ik kijk er wel naar uit…

  6. elsjeveth

    Bij de eerste lentedag denk ik altijd, zo die hebben gehad, de winter kan weer achter slot en grendel. Suf natuurlijk want zoals je schrijft Vriezeman is echt nog niet klaar met ons.
    Wel een mooi gezicht bij het opstaan, zo´n witte waas over de planten

Wat denkte daarvan?

Powered by WordPress & Theme by Anders Norén